Maden Üzerindeki Çukur Futbol Sahasını Yuttu

Güney Illinois’te bulunan bir futbol sahası, devasa bir 30 metre genişliğindeki çöküntüyle büyük ölçüde hasar gördü. Gordon Moore Parkı’nda meydana gelen olayda, Alton Belediye Başkanı David Goins, sahada kimsenin olmadığını ve herhangi bir yaralanma olmadığını vurguladı.

Olayın görüntüleri, aydınlatma direklerinin, bankların ve yapay çimlerin madenin içine yuttuğu anları gözler önüne seriyor. Yetkililer, kireçtaşı madeninin üzerinde bulunan parkın altında 12 ila 15 metre kalınlığında bir tavan olduğunu belirtti ve çöküşün 30 metre genişliğinde bir delik açtığını açıkladı.

“SORUNU HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZMEK İSTİYORUZ”

New Frontier Materials şirketi sözcüsü Matt Barkett, etkilenen alanın güven altına alındığını ve madenin incelenip tamiratın yapılacağını söyledi. Barkett, “Güvenlik bizim önceliğimizdir. Topluluğa minimal etki sağlamak için bu sorunu hızlı ve güvenli bir şekilde çözmek istiyoruz” dedi.

Maden çöküşü, federal Maden Güvenlik ve Sağlık İdaresi’ne rapor edildi. Alton Parkları Rekreasyon Departmanı Direktörü Michael Haynes, bölgedeki madenlerin park için hiçbir zaman bir sorun olmadığını ancak bu olayın bir anomali olduğunu belirtti ve soruşturmanın sonuçlanmasını bekleyeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir